Polska Angielska

+ 48 22 622 61 13
+ 48 22 622 61 33

info@activetravel.pl

Active Travel

Warszawa


Warszawa od czterech stuleci jest stolicą Polski z bohaterską Syrenką w herbie. Leży w sercu Europy, nad Wisłą i liczy 1,7 mln mieszkańców. Tętniąca życiem metropolia jest dziś  centrum politycznym, gospodarczym i kulturalnym kraju, łączy dramatyczną historię i bogate tradycje z dynamiczną nowoczesnością. Przybyszów zadziwia różnorodnością, wzrusza tragiczną przeszłością, fascynuje niepowtarzalną atmosferą.
Bogata oferta Warszawy sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Powstała z gruzów (po II wojnie światowej była zniszczona w 85%), zadziwia pieczołowicie zrekonstruowanymi zabytkami, zwłaszcza pałacami i kościołami, które sąsiadują z nowoczesną architekturą.

To stolica kultury, w której warto odwiedzić muzea, galerie, teatry, operę, filharmonię czy pójść na spacer do parku (tereny zielone zajmują ¼ obszaru miasta). Każdego dnia odbywa się tu wiele ciekawych wydarzeń: koncerty, spektakle, wernisaże, imprezy plenerowe i  sportowe.
Aktywna Warszawa to ponad 40 basenów, kilkadziesiąt hal sportowych oraz miejsca dla narciarzy, łyżwiarzy czy miłośników joggingu. Stolica jest również doskonałym miejscem na rodzinne wycieczki z dziećmi.

W Warszawie koniecznie trzeba zobaczyć Stare Miasto z Zamkiem Królewskim i kolumną Zygmunta, przejść się  Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, odwiedzić  Łazienki i Wilanów. Warto wybrać się na Powązki - jedną z najstarszych nekropolii w Europie, a także do Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy w 1944 roku zginęli za wolną Polskę i stolicę. Bolesne refleksje budzą pamiątki i ślady obecności polskich Żydów - Synagoga Nożyków, Umschlagplatz, Pomnik Bohaterów Getta.
Ciekawym miejscem jest  warszawska Praga, dzielnica nie zniszczona w czasie wojny, z atrakcyjnym ZOO. Przykładem socrealistycznej architektury z lat 50 jest zabudowa MDM-u przy Placu Konstytucji i Pałac Kultury (234,5 m)- wciąż najwyższa budowla w kraju, z której można obejrzeć panoramę stolicy.

Na zmęczonych zwiedzaniem czekają liczne restauracje, wiele szczyci się doskonałą, polską kuchnią, a także kawiarnie czy puby. Nocne rozrywki zapewniają modne kluby, dyskoteki, kasyna.

Najpopularniejsze trasy zwiedzania Warszawy:
  • Trakt Królewski: Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - Łazienki - Wilanów
  • Stare Miasto - Nowe Miasto - Pałac Krasińskich - ul. Długa 
  • Ulica Senatorska - Plac Teatralny - Plac Bankowy - Plac Piłsudskiego
  • Miejsca związane z martyrologią i walką Polaków
  • Śladami Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Warszawskie judaica
  • Warszawa socrealistyczna
  • Warszawska Praga

Źródło: www.poland.gov.pl

 

stat4u